Kuba Krzewiński

Kuba Krzewiński – kompozytor, twórca instalacji dźwiękowych. Jego twórczość oscyluje wokół zagadnienia dotyku: jako genezy dźwięku oraz sposobu jego percepcji, jako relacji performer-instrument oraz jako medium komunikacji społecznej.

Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Iwony Wojciechowskiej, studiował kompozycję u prof. Z. Krauzego na Akademii Muzycznej w Łodzi, w Królewskim Konserwatorium w Hadze w klasie prof. Y. Kyriakidesa i M. Nas oraz w Hochschüle für Musik w Dreźnie w klasie prof. M. Andre oraz prof. M.Tzangarisa.

Współpracuje z wieloma światowej klasy wykonawcami, w 2017 dostał się do finału projektu Composer Collider współorganizowanego przez IAM, w ramach którego otrzymał otrzymał zamówienie od Musik Fabrik na utwór z wykorzystaniem instrumentów Harry’ego Partcha. Ponadto jego utwory były wykonywane na wielu festiwalach w Europie we współpracy z zespołami takimi jak : zespół Airborne Extended (Wiedeń) Kompopolex, NEMØ Ensemble z Belgii, Ensemble Royaal z Holandii,  duet Kwiatkowska / Pałosz i innymi.

https://vimeo.com/kubakrzewinski