Suavas Lewy – koncerty na mieszkania

 

Nie lada gratka – zapowiedź festiwalu Musica Privata w mieszkaniach prywatnych! 8, 9 i 10 listopada Suavas Lewy wykona performance-eksplorację dźwiękową habitatów osób chętnych.
*** Mamy już komplet lokalizacji. Dzięki za odzew! Publiczność zapraszamy do zapisów na konkretny dzień – 08, 09, lub 10 listopada. Godz. 19.00. Zapisy przyjmuje Michał Rupniewski pod adresem michal.dru@gmail.com. Tylko osoby zapisane na dany dzień poznają lokalizację koncertu,***
Opis wydarzenia:
Serdecznie zaprasza się osoby głęboko-słuchające na bujny wykwit nieoczywistych dźwięków, które, nieuświadomione swoich walorów muzycznych, skrzętnie zakamuflowane, ukrywają się w zakamarkach udostępnionej sadyby.
Jednoczłowieczy Interfejs Dźwiękowy a.k.a Suavas Lewy podejmie próbę nawiązania z nimi kontaktu i za pomocą samej ciszy oraz wszelakich ruchów, dmuchów i pocierań wygeneruje z nich bodźce słuchowe, które odebrane przez receptory, poprzez impuls nerwowy oraz drogi afertywne, dotrą do właściwej dla słuchu części kory mózgowej, tworząc u odbiorców wrażenie muzyki. W celu wzmocnienia percepcji słuchowych osoby słuchające, za pomocą opasek na oczy, zostaną pozbawione rozpraszających bodźców wzrokowych. Wystąpienie będzie miało charakter akuzmatycznego performancu dźwiękowego z pogranicza warsztatów z głębokiego słuchania i komponowania w czasie rzeczywistym.
Suavas Lewy – muzykoterapeuta, rzeźbiarz, kompozytor, wydawca, performer, edukator i animator kultury. Absolwent ASP w Łodzi na kierunku Rzeźba oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Muzykoterapia. Prowadzący autorski cykl warsztatów „Recyklofonia”. Twórca edukacyjnych inicjatyw Ogródek Dźwiękowy i Tkalnia Dźwięków. Współpracował m.in z Muzeum Sztuki w Łodzi, Filharmonią Łódzką, Narodowy Instytut Audiowizualny, Muzeum Miasta Łodzi oraz wieloma organizacjami pozarządowymi. Prowadzi autorskie zajęcia muzykoterapii seniorami w łódzkich DPS-ach, klubach seniora i Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Zawiaduje niszowym wydawnictwem muzycznym Nasze Nagrania. Autor kilkunastu albumów muzycznych solo i w kolaboracji. Zajmuje się także nagraniami terenowymi. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim „Cage 1,2,3” w 2012.
Projekty artystyczno-muzyczne: Przepraszam+, Prząśniczki, Dźwięk-Bud, Bogowie i inne.
Zadanie Festiwal Musica Privata XII jest realizowane dzięki wsparciu z budżetu Miasta Łodzi