Program festiwalu

Wszystkie koncerty (poza Prologiem) odbywają się w Art_Inkubatorze, przy ul. Tymienieckiego 3

Prolog festiwalu –  28, 29, 30 października, 2, 3 listopada

godz 21.30

Aleksandra Chciuk i Kuba KrzewińskiBlack of Granulekoncert intymny dla jednego słuchacza

 

Piątek, 04 listopada

godz 19.00

1. Akpatok – muzyka eksperymentalna/minimal
2. Ryszard Lubieniecki/Michał Sember/Robert Jędrzejewski Trio – improwizacja na akordeon, gitarę elektryczną i wiolonczelę
3. Aleksander Wnuk – utwory: „Mani. Gonxha” na misy tybetańskie Pierluigi Billone, „Scratch” na balon Ralfa Wallina oraz „Homework” Francois Sarhan’a

godz 21.30

4. Marek Kądziela i Ksawery Wójciński – duo na gitarę i kontrabas
5. Ksawery Wójciński i Sławek Janicki – duo na dwa kontrabasy
6. Diabubu – potańcówka folkowa


Sobota, 05 listopada

Rafał Mazur – Warsztat improwizacji, godz. 12.00


godz. 19.00

1. Eufonia Pseudolarix – live electronics
2. Benjamin Maneyrol – utwory na klarnet / klarnet basowy: Heinza Holligera – „Contrechant”, Gérarda Griseya – „Charme” i Niny Fukuoki – „13<x & x<11”

godz 21.00


3. Kraków Improvisers Orchestra – kolektywna improwizacja
4. Ensemble 56 (Rafał Mazur, Mieczysław Górka, Miro Tóth) – improwizacje na gitarę basową, perkusję i saksofon
5. Marmolada/Konfitura, czyli coś-jak-gdyby jam, ale nie do końca (gość specjalny: Adam Webster)


Niedziela, 06 listopada

godz. 18.00

1. Orkiestra i Chór Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, dyrygenci: Mariusz Lewy oraz Maria Hubluk-Kaszuba
oratorium „Stworzenie świata” Josepha Haydna – soliści: Ewa Spanowska, Paweł Żak, Bartosz Szulc
„circulatio” Artura Zagajewskiego na 2 akordeony i orkiestrę, soliści – Leszek Kołodziejski, Eneasz Kubit
„Man And Dog Play Cat Music” Tomasza Wirackiego utwór na orkiestrę symfoniczną i psa
2. Ola Kozioł i Suavas Lewy – performance audiowizualny „18 rzek”
3. Aviva Endean – videoperformance „A face like yours”
4. Michał Libera – „Możliwe i niemożliwe ścieżki rozwoju subwokalizacji albo minimalne warunki teatru wewnętrznego”

godz. 22.00


5. X-Navi:Et – muzyka elektro-akustyczna
6. Rapoon – muzyka elektro-akustyczna