Barbara Kinga Majewska

refren – (z łaciny refringere, „powtarzać”, lub starofrancuskiego refraindre, „powstrzymywać się”) w pieśni lub piosence jest to powtarzająca się w określonych odstępach czasu melodia i śpiewany na niej tekst, występujące zwykle po zakończeniu zwrotki.

Utrzymanie umiejętności pozwalających na wykonywanie zawodu profesjonalnego muzyka wymaga regularnych ćwiczeń. Nieprzeznaczone do słuchania przez publiczność, codzienne ćwiczenia tworzą prywatny repertuar dźwięków i powiązanych z nimi procesów myślowych. Rutyna powtarzania wymaga powstrzymywania się od czegokolwiek innego, co nie jest ćwiczeniem. Ćwiczenie czyni mistrza, kiedy powstrzymywanie się staje się trudniejsze od powtarzania.

 

Barbara Kinga Majewska, artystka – muzyk, performerka, autorka tekstów, publicystka, inicjatorka projektów poświęconych muzyce współczesnej. Nominowana do PASZPORTU POLITYKI 2015 w kategorii Muzyka Poważna. Według magazynu Wysokie Obcasy jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce w 2016 roku. Absolwentka wokalistyki i pedagogiki muzyki w Hochschule für Musik Detmold. Studiowała śpiew solowy w Royal Academy of Music w Sztokholmie i muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Podyplomowe Studium Pieśni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, DAAD, Bertelsmann Stiftung, Richard-Wagner-Stiftung, Werner Richard – Dr. Carl Dörken Stiftung, Hans und Stefan Bernbeck Stiftung. Finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego NEUE STIMMEN. Absolwentka Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W operze Pawła Mykietyna Czarodziejska Góra kreuje partię Kławdii Chauchat. Stała felietonistka miesięcznika Ruch Muzyczny.

http://barbarakingamajewska.com/