Agustí Fernández / Rafał Mazur

Agustí Fernández / Rafał Mazur – dwóch od lat współpracujących ze sobą mistrzów improwizacji, którzy wielokrotnie występowali ze sobą oraz nagrywali albumy w duecie i towarzystwie innych artystów. Cechą ich gry jest wzajemna wrażliwość opierająca się na głębokim słuchaniu dźwięków w dynamicznym improwizowanym procesie twórczym.

Agustí Fernández – pianista i kompozytor z Barcelony, z doskonale ugruntowaną karierą i zasłużoną międzynarodową renomą. Współpracował ze znanymi muzykami sceny wolnej improwizacji, takimi jak Peter Kowald, Derek Bailey, Butch Morris, Evan Parker, Barry Guy, Mats Gustafsson, Joel Ryan i Peter Evans. Jest członkiem Blue Shroud Band, Mats Gustafsson NU Ensemble i Barry Guy New Orquestra. Do chwili obecnej wydał ponad 80 płyt cd. Dyrygował wieloma orkiestrami muzyki improwizowanej, takimi jak Ad Libitum Ensemble (Warszawa), Free Art Ensemble (Barcelona), Ansambl Studio 6 (Lujbljana), Orquesta FOCO (Madryt), Entenguerengue (Jérez de la Frontera), Impromtu Ensemble (Walencja).

Rafal Mazur – gitarzysta basowy, światowej sławy muzyk-improwizator, doktor filozofii, eseista. Od ponad 20 lat zajmuje się swobodną/spontaniczną improwizacją w muzyce. Współpracuje z wybitnymi improwizatorami światowej sceny free jazzowe i free improvised music oraz wydaje płyty w najważniejszych wytwórniach zajmujących się muzyką improwizowaną i free jazzem. Posiada w dyskografii ponad 20 płyt. W swoim dorobku naukowym posiada książki i artykuły na temat improwizacji.